Péče o pleť co pro ní udělat

canstock32370625B15D

Víte, jaký máte typ pleti?

Většinou každá žena správně určí typ své pleti a snaží se o ni co nejsvědomitěji starat, ale návštěvou v kosmetickém salonu nic nepokazíte.

Jedna část péče o pleť je návštěva kosmetiky , ale  druhou a tou důležitější částí, je  každodenní péče v naší koupelně.

Pokud nemáte chuť jít do kosmetického salonu , přinášíme pár základních rad  jakou péči pleť skutečně potřebuje a odmění se za ní. 

Jak , kdy a čím začít? Na co si dát naopak pozor?

. Pokud tedy znáte svůj typ pleti, je lehké vybrat vhodné přípravky. Navíc každodenní péče nemusí být časově vůbec náročná.

Je důležité zmínit, že ranní a večerní čištění pleti, a to se týká opravdu všech typů pletí, by mělo být alfou a omegou každodenní péče o pleť. Stejně, jako si například čistíme zuby. Bez čištění a hydratace pleti dvakrát denně to nepůjde a jakákoli další následná péče nemusí být tak účinná. Odborníci doporučují používat ucelenou sadu od jedné značky. Jednotlivé přípravky tak totiž na sebe navazují a vzájemně se v péči doplňují. Navíc, stejně jako měníme oblečení na léto (lehké šaty) a na zimu (teplý kabát), měla by být samozřejmostí i úprava péče o pleť pro tato jednotlivá období.

 

Ženy se suchou pletí většinou preferují ranní a večerní čištění v podobě pleťového mléka a tonika. Pleťové mléko suchou pleť jemně vyčistí, odstraní make-up a nečistoty. Tonikum pleť dočistí, osvěží, zregeneruje a uzavře póry. Ženám se suchou pletí se doporučuje používat tonikum bez alkoholu, který může už tak suchou pleť ještě více přesušit.

Ženy s normální pletí to mají mnohem jednoduší. Může jim vyhovovat jak pleťové mléko a tonikum, tak čistící pěna nebo gel. Ženám se smíšenou a mastnou pletí bude spíše vyhovovat péče v podobě čistícího gelu nebo čistící pěny, tedy přípravky, které se z pleti smívají vodou. Po vyčištění pleti je vhodné použít tonikum/čistící pleťovou vodu, která opět pleť dočistí a stáhne póry. Pokud vás trápí akné, je lepší navštívit kožního lékaře a správnou péči s lékařem prodiskutovat. Hlavně z toho důvodu, že lékař dle vašeho stavu pleti doporučí vhodné přípravky a celkovou péči tak, aby nevznikaly další zánětlivé vřídky, ze kterých mohou na pleti zůstávat jizvičky.

Po vyčistění pleti by u všech typů pleti měla následovat nezbytná hydratace krémem – opět dle typu pleti. Krémy dodávají pleti vitamíny, minerály a další prospěšné látky. Krém chrání pleť proti nepříznivým vnějším vlivům a slunečnímu záření (obsahuje-li ochranný faktor). Krém rozetřete směrem od středu obličeje ke spánkům, stejným způsobem také na čele a na bradě, zapomínat bychom neměli ani na krk a na oční partie. První vrásky se totiž začínají objevovat právě u očí a to u všech typů pleti. Oční krém nebo sérum je vhodné používat opět 2x denně na vyčištěnou pleť. Oční krém vklepejte konečky prstů kolem linie očí.


 

 

AHAVA

1305720646hatachana5B15D

V hebrejštině slovo AHAVA znamená láska.Mrtvé moře je kouzelné tajemné místo – nejnižší bod světa. Již starověcí Římané si zde budovali lázně a využívali léčivých schopností vody a bahna. Mrtvé moře bylo a je využíváno k léčení, odpočinku a omlazování organismu. I proto je považováno za nejstarší a největší přírodní lázně na světě.
Propojením minerálů z Mrtvého moře a síly himálajských rostlin dochází k velkému průlomu v kosmetickém průmyslu v boji proti vráskám a celkovému stárnutí pleti. Tato revoluční řada obsahuje výtažky z rostlin rostoucích jen na nepřístupných vrcholcích Himalájí.
Chcete li bojovat s vráskami,celulitidou a s celkovým stárnutím pleťi nebo jen pravidelně pečovat o svoji pleť a přispívat k jejímu zdraví ,tak právě pro Vás je určena kosmetika AHAVA.Vysoce účinná kombinace přírodních látek a minerálů z mrtvého moře Mineral Skin Ostomer, 3D Komplex, řasy Dunaliella a himalájských bylin, zlepšuje stav pleti , zabezpečuje její regeneraci, vyhlazuje mimické i hluboké vrásky a aktivně zamezuje tvorbě nových. Chrání pokožku proti škodám způsobeným znečištěným životním prostředím a zpomaluje či téměř zastavuje proces stárnutí.

 

Mrtvé moře

112748608

MRTVÉ MOŘE
Mrtvé moře je nejnižší a nejslanější místo na Zemi. Nachází se v syrsko-africké propadlině mezi vrcholy Judské pouště ve státě Izrael a vrcholy Moabských hor Jordánského království na východě. Mrtvé moře je dnes položeno 399 metrů pod úrovní Středozemního moře, jeho rozloha je 1050 km2.


Mrtvé moře je jedinečné pro svoji vysokou koncentraci minerálů, např. hořčíku, draslíku a bromu. Jako jediné na světě obsahuje dostatečnou koncentraci prospěšných minerálů nutnou k jejich aktivaci. Tyto minerály jsou zapotřebí pro podporu metabolismu pleťových buněk a jsou základem pro syntézu proteinů, lipidů, karbohydrátů a nukleových kyselin.


Šest minerálů - draslík, hořčík, sodík, vápník, chlor a brom - je obsaženo v kosmetické řadě Ahava EXTRÉMĚ OMLAZUJÍCÍ KŮRA a společně mají ohromující účinek při obnově, výživě a zkrášlování pleti.


--------------------------------------------------------------------------------

Vysoké hory a hluboko polpžené mrtvé moře- obě tyto oblasti byly známy svým přírodním bohatstvím již odpradávna. Počínaje králem Šalamounem, královnami Šebou a Kleopatrou, všichni, kteří přicházeli, měli užitek z jedinečných osvěžujících a léčebných účinků minerálů a solí z Mrtvého moře na svaly a na pleť.


--------------------------------------------------------------------------------

Laboratoře AHAVA se svým týmem dokázali tyto účinky přenést do svých výrobků a tím tento zázrak přinést široké veřejnosti.